CSENDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Zoeken

Betlémské skály (rotsen)

Rohliny, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

De rotsen Betlémské skály maken onderdeel uit van het natuurreservaat Klokočské skály. Het is het noordelijke gedeelte van de rotsen Klokočské skály met de grootste pseudokarstgrot in de regio Turnovsko, de zogenaamde Postojná.
 
 

De rotsen Betlémské skály bevinden zich aan de rand van de hoogvlakte tussen de rivier Jizera en de beek Klokočský potok. Bij de bekendste plaatsen in Betlémské skály hoort de zogenaamde Trojnožka of Děravec – een paddestoelvormige rots met twee rotspoorten. Een prachtig uitzicht in de omgeving biedt de 10 m hoge rots Zdenčina skála die zich aan de noordoostelijke rand van Betlémské skály bevindt. Boven de vallei van de beek Klokočský potok kunt u ronde rotsformaties zien, de zogenaamde olifantenruggen.

Gerelateerde artikelen

Betlémské skály, auteur: Luděk Antoš

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load