CSENDEPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Zoeken

Vrch Mužský (heuvel)

Mužský, 295 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Op de top van de basaltheuvel in het westelijke gedeelte van het hoogland Vyskeřská vrchovina in het heuvelland Jičínská pahorkatina bevindt zich een gedenkteken ter herinnering aan de slag van 1866.
 
 

Er is een mooi uitzicht op de bergen Krkonoše, Jizerské hory, Hruboskalsko (rotsstad), de bergen Lužické hory, Ještěd en veel dorpen en steden in de omgeving. Op de noordelijke helling bevindt zich de bekende burchtruïne Drábské světničky en in de omgeving zijn veel zandstenen rotsen en kloven.

U kunt er langs de gemarkeerde wandelroute vanuit Březina nad Jizerou lopen. Uw auto kunt u op het parkeerterrein van het hotel Příhrazy of van het chalet Na Krásné vyhlídce parkeren.

Ligging: 5 km ten noordoosten van Mnichovo Hradiště, 2 km ten oosten van Příhrazy

Gerelateerde artikelen

Hrad Valdštejn

Mužský mohyla 01
Mužský mohyla 01
Vrch Mužský, auteur: Eva Hornová
vrch Mužský, auteur: Morávek
 
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load