CSENDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Zoeken

Údolí Jizery a Galerie (vallei)

Semily, 513 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

De romantische vallei langs de rivier Jizera is omringd door rotskammen. De lengte van de vallei is ongeveer 3 km.
 
 

Langs de rechteroever van de rivier Jizera en door de vallei voert van Semily naar Železný Brod de wandelroute Riegrova stezka. De wandelroute voert gedeeltelijk door de rotsen en gedeeltelijk langs de 80 m lange ijzeren hangende galerij. Een technisch monument is de spoorweg aan de linkeroever van de rivier Jizera die door een aantal tunnels doorgaat met een totale lengte van 743 m. Aan de linkeroever van de rivier Jizera bevindt zich een 1300 m lange tunnel die het water van Jizera naar de waterkrachtcentrale bij Spálov afvoert.

Gerelateerde artikelen

Riegrova stezka Semily, auteur: Marta Mendřická

Riegrova stezka, auteur: Částka Jiří
Riegrova stezka, auteur: Částka Jiří
 
 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load