CSENDEPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Zoeken

Skalní vyhlídka Hlavatice (uitzichtpunt op de rots)

Turnov, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Een zandstenen rots met een uitzicht in het landschap.
 
 

De alleenstaande zandstenen rots bevindt zich aan de noordelijke rand van de hoogvlakte Hruboskalská plošina, vlakbij de burcht Valdštejn en ongeveer 2 km ten zuiden van de stad Turnov. De rots is 380 m hoog en toegankelijk via een ijzeren wenteltrap met 36 trappen.

Vanaf de top is een mooi uitzicht in het landschap – Turnov, Kozákovský hřeben (rotskam), Ještědský hřeben (rotskam), Jizerské hory (bergen), Bezděz (burcht) en Ralsko. Voor uw beter oriëntatie staat er een informatiebord bij.

 
 
Sdružení Český ráj © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load