CSDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Search

Hunting chateau on Nová Louka - Šámalova chata

Jizera Mountains

Bedřichov, 468 12

E-mail:info@samalova-chata.cz
Web:www.samalova-chata.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The picturesque landmark of Nové Louky was named after the former chancellor Šámal.
 
 

Nová louka is a place where glassworks were operated from 1756 to 1817. Later, the building was purchased by Riedel, a well-known glass maker from the Jizera Mountains, and in 1844 Count Clam-Gallas had it converted into a hunting chateau. The ground building is covered by a garret roof with a turret. It is valuable proof of the history of glass-making in North Bohemia and a lovely sight on the mountain meadow. Subsequently, the building became a chalet for government officers and was named after the chancellor Šámal. This is where the name of Šámalova louka, which is sometimes heard even nowadays, comes from.

Location: 4 km north of Bedřichov

 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load