CSDEPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Search

Prales Jizera Nature Preserve

Jizera Mountains

Kořenov, 468 49

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Prales Jizera - Virgin Forest of Jizera is the oldest nature preserve in the territory of the Jizerské Hory.
 
 

It was declared in 1960 in the area of Mount Jizera (1,122 m), the second highest mountain on the Czech side. The subjects of the protection are in particular the relics of the original mountain spruce stand growing on the rock and wetland, and the dwarf pine present on the highest parts of the mountain. During the recent decades, the original forest was heavily damaged by emissions. The southern slope is distinctive with a large detritus field. The relatively high and very ragged peak offers fabulous views of the surroundings.

Prales Jizera
 

Nature Reserve Specification: Natural Park

Prales Jizera
Jizera
PRALES JIZERA
 
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load