CSDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Search

Břehyně-Pecopala Nature Preserve

Mácha Region

Doksy, 472 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The national nature preserve is situated to the northeast and east from Máchovo Lake.
 
 

The locality comprises the Břehyňský Pond, a favourite destination for a lot of waterfowl species, such as the black stork (Ciconia nigra), heron (Ardea cinerea), kingfisher (Alcedo), reed wren (Acrocephalus), etc. The locality around the Břehyňský Pond, the peat bog and swamp, is the habitat of rare and protected vegetation species. The water surface is rich in pond lilies and water lilies. The passage made in the dyke takes water away to the nearby Máchovo Lake.

The nature preserve also comprises sandstone uplands with ragged canyons and romantic passages. The highest top is basaltic Pecopala (Pec i.e. Furnace), height 451 metres above sea level.

Locality: to the north from Doksy.

PRIRODNI REZERVACE BREHYNE-PECOPALA
 

Nature Reserve Specification: Natural Park

PRIRODNI REZERVACE BREHYNE-PECOPALA
Přírodní rezervace Břehyně-Pecopala
Přírodní rezervace Břehyně-Pecopala
 
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load