CSDEPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Search

Skalní Sruby Jizery Nature Monument

Bohemian Paradise

Mnichovo Hradiště, 295 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The geomorphologically attractive canyon formed by the right bank of the Jizera River is located two kilometres to the southwest from Mnichovo Hradiště. Because of the river erosion, well washed-out banks and chambers have been formed in the otherwise lime rock.
 
 

The river had formed a relatively narrow and deep bed. During the periods with plenty of water, the river would be spreading into the sides and erode under the banks. Despite the side erosion, the solid limestone rock did not collapse and the chambers still exist. The protected area is the right bank of the Jizera River, some 20 m high slope. Approximately 10 m above the valley line you can see the main chamber, whose depth varies between 2 and 5 metres and height equals 2 to 3 m. The chamber begins some 100 m before the mouth of the Zábrdka River and continues to the southeast for about 315 m.

Sruby Jizery 1
 
Sruby Jizery 1
Sruby Jizery
 
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load