CSDEPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Search

Braniborská Cave

Mácha Region

Staré Splavy, 471 63

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Braniborská Cave, situated to the west from Staré Splavy, is hidden in a forest full of scenic canyons. It is a sandstone overhanging rock. Length 44 m, depth 12 m, height 6 m.
 
 

The cave was used as an asylum during war periods, which is proven by the inscription in the rock. The layout of the text resembles a heart; it is decorated with a crown whose ends form the letter w (Waldstein). The text in the heart is German, dated 21. 12. 1741.

Locality: 2.5 km to the west from Staré Splavy, 3 km to the northwest from Skalka near Doksy.

BRANIBORSKA JESKYNE, STARE SPLAVY
 
BRANIBORSKA JESKYNE, STARE SPLAVY
Braniborská jeskyně
 
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load