CSDEPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Search

Suché rocks

Bohemian Paradise

Malá Skála, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The attractive rock crest of solid sandstone sticks out of and above the forest: from a distance, it resembles an organ or dragon`s back. The distinctive shapes form the unmistakable silhouette of the Maloskalsko region.
 
 

The Suché Skály Rocks are situated about 3 km from Malá Skála and 2 km from Líšný. The Suché Skály, former Kantorovy Varhany (Teacher' s Organ) are now nicknamed the Czech Dolomites. The rock coulisse is the result of shifting of the earth blocks when the bottom layer of the sandstone was pushed up and turned perpendicularly to the earth surface. There is no such unique geomorphologic locality in our country. The Suché Skály are attractive for climbers. There are approximately 20 towers – for example, the Hlavní, the Sokolí, etc. In 1965 the Suché Skály were declared a national natural monument.

Related articles

Pantheon (2)

Suché skály letecky, author: Bacovský
 
Suché skály letecky, author: Bacovský
Suché skály, author: Milan Drahoňovský
Suché skály, author: Milan Drahoňovský
Suché skály, author: Bacovský
Suché skály, author: Milan Drahoňovský
Suché skály, author: Luděk Antoš
Suché skály, author: Bacovský
 
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load