CSDEPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Search

Divadlo Rock Formation

Lusatian Mountains

Hamr na Jezeře, 471 28

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The rock formation called Divadlo - Theatre is a monument of total area 2.5 hectares. The unique rock formations are situated 365 - 385 m above sea level.
 
 

The sandstone has created various rock formations that were shaped by selective weathering and removal of the sandstone material. The most interesting part is the rock gate and unusual iron impregnations that burst out as thick pipes from the sandstone surface. In addition, there are rock hollows and cornices.

The platforms at the upper part are distinctive with relict pine and Viscum album.

Skalní útvar Divadlo, author: Eva Hornová
 
Skalní útvar Divadlo, author: Eva Hornová
 
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load