CSDEPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Search

Panská Skála - Kamenné Varhany

Lusatian Mountains

Kamenický Šenov, 471 14

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The basalt hill, 597 m, situated at the edge of Kamenický Šenov is the best-known geological reserve in the Czech Republic.
 
 

The quarry in which the unique example of the columnar basalt cleat in our country was revealed was in operation as early as in the 18th century. Pentagonal or sextagonal regular basalt columns are nearly vertical. Some of them are 12 metres long, diameter 20 - 40 cm. The whole formation looks like organ pipes hence it is often called the Kamenné Varhany (Rock Organ).

The top offers a spectacular view of Kamenický Šenov and the surrounding hills. Under the rock, there is a little lake that was formed in the pit after mining activities. It is refilled with rain water..

 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load