CSDEPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Search

Hradčanské Stěny

Mácha Region

Hradčany, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Hradčanské Stěny - Hradčany Walls are situated in the region between Mimoň and Doksy.
 
 

Since 1933, they have been included in the Protected Landscape Area of Dokeská and the Kummer mountains. The area was declared protected in 1993, as a part of the National Nature Preserve of Dokeské Pískovce a Mokřady . It is known for the presence of relict vegetation on rocks with lime sandstone. There are approximately 20 protected and endangered or critically endangered species of flora. In addition, there are geomorphologically significant formations: rock towers, a rock gate, rock hoods, etc., and remnants of medieval iron ore exploitation. The importance of the locality is enhanced by the presence of Bubo bubo and Corvus corax.

Skalní brána
 
Skalní brána
Hradčanské stěny
 
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load