CSDEPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Search

Havraní Skály

Lusatian Mountains

Radvanec, 473 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Havraní Skály are situated about 1 km to the north of Radvanec. They comprise seven sandstone towers on a sandstone ridge.
 
 

Some of the rocks are popular destinations for climbers, who named them the Rozeklaná, Potupená, Půlená, Panenská Skála and the Ropucha. Their height (up to 20 m) protrudes above the surrounding trees and allows a view over the wide surroundings. The best view is provided from the tallest rock: you can see hills near Sloup, and Vlhošť and Ronov hills; looking to the south, you can identify the distinctive Špičák near Česká Lípa. To the northwest, you cannot overlook the unique cone of Klíč. Since 1829, the tower is accessible to public by via the staircase built on order by Earl Karel Kinský.

Havraní skály, author: Milan Drahoňovský
 
Havraní skály, author: Milan Drahoňovský
Havraní skály, author: Milan Drahoňovský
Havraní skály, author: Milan Drahoňovský
 
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load