CSDEPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Search

U Naděje Dam

Lusatian Mountains

Mařenice, 471 56

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The dam named U Naděje is situated several kilometres to the south from Mařenice, in a deep forest valley of the Hamerský Brook.
 
 

It was built in 1938 to supply power for the sawmill in Hamr. The water used to flow to the sawmill through an 8-kilometre-long underground pipeline. The water area is 1.2 hectares; in summer, the water usually has an interesting green-and-blue colour. The conditions for swimming are excellent except that the water is often very cold. Not far from the dam, there is an ice cave, the only of this kind in Bohemia.

Related articles

Naděje, author: Jan Frýba
 
Naděje, author: Jan Frýba
Naděje, author: Petr Musil
Naděje, author: Petr Germanič
 
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load