CSDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Search

Zelený Vrch Hill

Lusatian Mountains

Cvikov, 471 54

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Zelený Vrch - i.e. Green, 586 m is a distinctive phonolite mountain covered with forest, stretched over the surrounding area. It is situated approximately 1.5 km to the northeast from Cvikov, above the northern edge of Drnovec.
 
 

In the past, the mountain was a refuge, used by rebelling peasants (twice). In April 1680 the dependants from Cvikov and surrounding villages were hiding at this locality as they could not bear the burden of the corvée and exploitation by the owner of the Zákupy demesne, Julius Francis Saxon-Lauenburg. However, the mountain was encircled by the army led by General Piccolomini and, after two weeks of resistance, the starving rebels surrendered. The second time, angry peasants got together in 1775. The rebellion was unsuccessful too and several peasants were kept in jail in Mladá Boleslav for 4 weeks.

Locality: 1.5 km to the northeast from Cvikov.

Zelený vrch, author: Jana Nastoupilová
 
Zelený vrch, author: Jana Nastoupilová
Zelený vrch, author: Jana Nastoupilová
Zelený vrch, author: Jana Nastoupilová
Zelený vrch, author: Jana Nastoupilová
Zelený vrch, author: Milan Drahoňovský
 
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load