CSDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Search

Ralsko Mountain

Mácha Region

Ralsko, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

On the way from Mimoň to Stráž pod Ralskem you cannot overlook the conical mountain that dominates the surrounding area.
 
 

In the past, the mountain named Ralsko was not a popular tourist destination as it was located in a forbidden area - in the locality where uranium used to be exploited and there was a former military base. At present, the locality is being restored and re-discovered by tourists.

The relatively challenging hike to climb to the top is worth doing. The top offers one of the oldest castles in the country and splendid views of Stráž pod Ralskem and the nearby conical hill with a ruin named Děvín. Ralsko is located 696 metres above sea level and in 1933 it was declared a national nature preserve.

 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load