CSDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Search

Medvědín Mountain

Giant Mountains

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Mount Medvědín, covered with forest, is a part of the ridge of Český Hřbet, in close vicinity to Špindlerův Mlýn, to the west, above the confluence of the Elbe and the Bílé Labe rivers.
 
 

The southern foot of the mountain is the source area of several streams. Mount Medvědín is a well-known skiing centre for downhill and cross-country skiing. The top is accessible on the chair-lift from Špindlerův Mlýn. It is a very good starting point to get onto the ridge of the Krkonoše and to Vrbatova Bouda. The chair-lift is in operation in winter and in summer and is designed for cyclists with bikes as well.

Locality: to the northwest from Špindlerův Mlýn.

 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load