CSDEPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Search

Jizera Valley and Gallery

Bohemian Paradise

Semily, 513 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The valley of the Jizera River is a scenic valley surrounded with rock ridges. It is some 3 km long.
 
 

The Riegerova Stezka is marked along the right bank of the Jizera River from Semily to Železný Brod. The trail is in part carved in the rocks; another part is led along a suspended, 80-metre-long railway gallery. The railway running through a series of tunnels (total length 743 m) is a technical rarity. One of the tunnels at the right bank of the Jizera is 1,300 metres long and supplies the water from the Jizera to the electric power plant under Spálov.

Riegrova stezka, author: Částka Jiří
 
Riegrova stezka, author: Částka Jiří
 
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load