CSDEPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Search

Pančavská Meadow

Giant Mountains

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Pančavská Louka is a large sub-alpine meadow with peat-bog of Nordic type.
 
 

The locality is known for the source of the Pančava River, whose water falls down over the edge of the Labský Důl to the Pančavská Jáma, and creates a truly unique cascade waterfall whose total height is 40 m. The fall-over point offers one of the most spectacular views of the Krkonoše: it is called Ambrožova Vyhlídka. At the western edge of the meadow, there is an important crossroads of the western part of the Krkonoše: it is called U Čtyř Pánů.

Locality: to the northwest from Špindlerův Mlýn.

 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load