CSDEPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Search

Mumlavský Waterfall

Giant Mountains

Harrachov, 512 46

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Mumlavský Waterfall is situated about 2 km from Harrachov. It is a popular destination for tourists who visit this area.
 
 

It is some 10 metres high, hence it is not the highest one. However, it is very rich in water. It is known for giant bowls and pots that had been eroded by the wild stream of the Mumlava River. There are several pools in the granite rock that are metres deep, called Čertova Oka (Devil's Eyes).

Access: The waterfall is accessible from the forest road marked from the bus station in Harrachov.

Locality: 2 km to the east from Harrachov, on the Mumlava River.

 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load