CSDEPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Search

Mount Lysá Hora

Giant Mountains

Rokytnice nad Jizerou, 512 45

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Mount Lysá Hora, 1,344 metres above sea level, is one of the dominant elements in the western part of the Krkonoše.
 
 

The mountain is covered with dwarf pine, and on the slopes directed to Mount Kotel you can find large spots of protected Krkonoše plants, in particular anemone and pasqueflower. The southwestern slopes above Rokytnice are known for a popular downhill skiing centre with a lot of skilifts. At the south foot of Mount Lysá Hora, at an important tourist crossroads, there is a popular mountain hotel called Dvoračky. Mount Lysá Hora is accessible by chair-lift from Rokytnice. The top of the mountain offers fabulous views of the surroundings - Rokytnice and Vysoký - and then farther to the area of the Krkonoše and Jizerské Hory.

Locality: to the northeast from Rokytnice nad Jizerou, northwest from Špindlerův Mlýn.

Lysá hora
 
Lysá hora
Lysá hora ze Štěpánky
Lysá hora
 
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load