CSDEPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Search

Mount Sněžka

Giant Mountains

Pec pod Sněžkou, 542 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The highest mountain in the Czech Republic, a distinctive trihedral pyramid, is elevated 1,602 metres above sea level. It is a significant dominant element in the eastern Krkonoše.
 
 

The north slopes fall on the Polish side in the valley of the Lomnička, while on the southern side in the Obří Důl. The name is derived from the adjective Sněžná i.e. covered with snow. It is believed that Mount Sněžka was climbed for the first time by an unknown Venetian in 1456.

In 1949 a chair lift was installed from Pec pod Sněžkou. Mount Sněžka is a very popular tourist destination in the Krkonoše.

Locality: to the north from Pec pod Sněžkou.

 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load