CSDEPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Search

Museum Railway between Česká Kamenice and Kamenický Šenov

Lusatian Mountains

Kamenický Šenov, 471 14

Web:http://www.kzc.cz/vlak/kamenicky-motoracek
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The 4.5 km long historic railway between Česká Kamenice and Kamenický Šenov is one of the attractive destinations in the region.
 
 

The railway structure was built by České Severní Dráhy Company in 1886. The railway connection was terminated in 1979 and its part has been maintained as a museum railway with a regular operation (railway No. 901).

During summer holidays, holiday rides take place, and there are some other rides at special occasions, such as on New Year, Easter, New Year's Eve, etc.

The passenger trains are pulled by a historic motor vehicle nicknamed Hurvínek. The railway station in Kamenický Šenov opens a small railway exhibition and sells souvenirs.

Muzejní železnice Česká Kamenice - Kamenický Šenov, author: Milan Drahoňovský
 

Technical Monuments: Sites associated with railways

Muzejní železnice Česká Kamenice - Kamenický Šenov, author: Milan Drahoňovský
 
 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load