CSDEPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Search

The Milohlídka – Čeřovka Lookout Tower

Bohemian Paradise

Pod Čeřovkou 992
Jičín, 506 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

The Čeřovka elevation is located in the northern end of the town of Jičín. In 1843, the oldest lookout tower in Bohemian Paradise, Milohlídka, was built on its top.
 
 

The lookout tower was built by the regional council governor from Jičín, Hansgirg. The builder was not interested in just building a lookout tower, but in providing work and support to the poor. During the years to follow, the lookout tower was not used very much and it threatened to fall down. Therefore, in the late 19th century, a massive wall was erected to protect the tower.

The lookout tower is 8 metres tall and its lookout gallery can be accessed via 60 stairs. You can get directly below the hill by car and from there hike along the blue hiking trail to the top. Free admission.

Opening hours

April - September Mo - Su 10:00 - 18:00

Entrance fee

 
 
Bohemian Paradise Association © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Site Map
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load