CSENPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Suche

Gedenkstreiks Svárov

Isergebirge

Tanvald

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

In Velké Hamry, 2,5 km südlich von Tanvald, befindet sich ein Denkmal für den blutunterdrückten Streik von Svárovská, der hier am 31. März 1870 stattfand.
 
 
Die damalige Wirtschaftskrise verursachte große Arbeitslosigkeit und Streiks von Arbeitern, von denen die berühmteste in der Textilfabrik des Industriellen Johan Liebig in Svárov (dem heutigen Velké Hamry) war. Die Arbeiter forderten hier eine Erhöhung der Löhne und eine Verkürzung der Arbeitszeit. Der Streik wurde jedoch blutig unterdrückt. Die Geschichte der Arbeiterbewegung war der erste größte organisierte Streik in Böhmen.

Zusammenhängende Aufsätze

Tanvaldský Špičáík

PAMATNIK SVAROVSKE STAVKY
PAMATNIK SVAROVSKE STAVKY
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load