CSENPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Suche

Gräfliche Warteraum, Banhof in Doksy

Mácha Region

Doksy, 472 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Auf dem Banhof in Doksy können si den sgn. Gräfliche Warteraum bewundern. Für die Führung der Eisenbahnstrecke aus Bakov nad Jizerou nach Česká Lípa über Doksy verdiente sich die Familie Valdstejn.
 
 

Am 14.11.1867 wurde die Eisenbahnstrecke zum Erstenmal benutzt. Im Wartenraum sind die Bilder mit regionaler Thematik vom Maler Hugo Ullik aus Prag zu sehen. Sie können den Warteraum auch besuchen, wenn sie sich den Schlüssel vom Bahnhofsvorsteher ausleihen.

HRABECI CEKARNA, NADRAZI DOKSY

Sonstige historische Denkmale: Sonstige

HRABECI CEKARNA, NADRAZI DOKSY
Hraběcí čekárna
Hraběcí čekárna
Hraběcí čekárna
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load