CSENPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Suche

Sparkasse

Isergebirge

Felberova 12/9
Liberec, 460 01

Web:www.csas.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

 
 

Den Bau projektierten die Wiener Architekten Miksche und Niedzielski, die Umsetzung übernahm der hiesige Baumeister Adolf Bürger (in den Jahren 1888-1891). Die Neorenaissance-Schönheit des Gebäudes wird von der gefälligen Ockerfarbe der Verkleidung aus Horschitzer Sandstein, der reichen Verzierung der Fassade mit Plastiken des Wiener Bildhauers R. Weyr sowie dem Einsatz edler Materialien im Interieur – insbesondere von glattem Granit und Marmor – unterstrichen.

Die Sparkasse nutzte einst nur das Erdgeschoss für ihre Zwecke, beide Obergeschosse dienten Wohnzwecken. 1921 wurden die Innenräume entsprechend den Entwürfen des Architekten Max Kühn hergerichtet und seitdem dient der Sparkasse das ganze Gebäude.


Česká spořitelna, Autor: MIC Liberec

Sonstige historische Denkmale: Historische Gebäude

Česká spořitelna, Autor: MIC Liberec
Česká spořitelna, Autor: Kubát
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load