CSENPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Suche

Die Gebäude der Sparkasse in Jilemnice

Riesengebirge

Masarykovo nám.
Jilemnice, 514 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Das majestätische Gebäude mit atypischem Achtkantturme wurde von Jan Vejrych, Architekten aus Horní Branná in den Jahren 1910-11 erbaut.
 
 

Direkt vom Platz ist der Eingang zum Informationszentrum und von der Kaván-Straße der Haupteingang zur Sparkasse, in deren Eingangshalle Vitrinen zu gelegentlichen Ausstellungen von Fotos und Bildern angebracht sind. Im ersten Stock kann man an der Decke und an den Wänden in der Schalterhalle die Fresken von Mikoláš Aleš bewundern, durch die Dachverglasung herrlich beleuchtet.

BUDOVA SPORITELNY, JILEMNICE

Sonstige historische Denkmale: Historische Gebäude

BUDOVA SPORITELNY, JILEMNICE
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load