CSENPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Gebäude der Turnhalle in Jablonec nad Nisou

Isergebirge

Fügnerova ul.
Jablonec nad Nisou, 466 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Turnhalle ist ein monumentales Neo-Renaissance-Objekt, welches im Jahre 1897 an der Ostseite des Stadtparks erbaut wurde.
 
 

Am 25. September 1898 wurde die Turnhalle festlich eröffnet und war in ihrer Zeit eine der größten in Böhmen. Sie dient auch jetzt ihrem ursprünglichen Zweck. Der anliegende Stadtpark wurde im Jahre 1885 angelegt und bildet eine der Haupterholungszonen der Stadt. In der südwestlichen Ecke finden wir ein Kriegerdenkmal der Opfer des 1. Weltkrieges von Alfred Wenzel aus dem Jahre 1936.

Budova sokolovny, Jablonec n/N

Sonstige historische Denkmale: Historische Gebäude

Budova sokolovny, Jablonec n/N
Sokolovna, Autor: Autor JKIC
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load