CSENPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Suche

Naturreservat Prales Jizera

Isergebirge

Kořenov, 468 49

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der Urwald Jizera ist das älteste Naturreservat im Gebirge Jizerské hory.
 
 

Es wurde im Jahr 1960 auf dem Gebiet des Jizera (1122 m), des zweithöchsten Berges auf der tschechischen Seite, ausgerufen. Geschützt wird insbesondere der Rest des ursprünglichen Fichtenwaldes auf einem steinigen und versumpften Untergrund, in den höchsten Partien wachsen Zwergkiefer. In den letzten Jahrzehnten wurde der Urwald durch Abgase stark beschädigt. Auf dem Südhang befindet sich ein großes Geröllfeld und von dem relativ hohen, gegliederten Gipfelfelsen aus hat man einen schönen Ausblick.

Jizera, Autor: AZ fotky

Nature Reserve Specification: Naturpark

Jizera, Autor: AZ fotky
Jizera, Autor: Míra Chmela
Jizera, Autor: AZ fotky
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load