CSENPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Suche

Naturreservat Nová louka

Isergebirge

Bedřichov, 468 12

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Nová Louka ist eine bedeutende Kreuzung von einigen touristischen Wanderwegen.
 
 

Das Reservat liegt etwa 4 km nördlich von Bedřichov in 770 m Seehöhe. An den beiden Ufern des Baches Blatný potok befinden sich mit die Krummholzkiefern bewachsenen Moore. Das Gebiet wurde zum Nationalen Naturreservat erklärt. Der einstige Name dieser Lokalität im Jahr 1591 war Medvědí louka, also Bärenwiese. Heute wird sie manchmal auch Šámalova louka nach dem Jagdschloss, der früher den Namen des Kanzlers Šámal trug, genannt.

PRIRODNI REZERVACE NOVA LOUKA

Nature Reserve Specification: Naturpark

PRIRODNI REZERVACE NOVA LOUKA
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load