CSENPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Suche

Lehrpfad Dubsko-Kokořínsko

Mácha Region

Bělá pod Bezdězem, 294 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der Lehrpfad Dubsko - Kokořínsko führt Sie durch die abwechslungsreiche Landschaft um die Stadt Dubá.
 
 


Ein Spaziergang durch diesen Pfad nimmt zirka 3 Stunden in Anspruch und er ist auch für weniger tüchtige Wanderer geeignet. Er eignet sich aber nicht für Mütter mit Kinderwagen, Rollstühle und Leute mit Bewegungsproblemen.

Sie gehen an Mooren der oberen Liběchovka vorbei, durch Wiesen, Auenwald  und Mischwald, aber auch durch die Ortschaft Panská Ves, wo Sie typische Architektur der Kokorschiner Region besichtigen können.

Der Ausgangspunkt ist der Stadtplatz in Dubá, dann folgen Sie der Straße Richtung Mšeno, am Teich von Rozprechtice vorbei, über Panská Ves und nach 8 absolvierten Infotafeln kommen Sie nach Dubá zurück.  

 
 

Klokočka - pramen
Klokočka - pramen
Klokočka - kaple sv. Stapina
Popelivka sibiřská
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load