CSENPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Suche

Höhlen von Prachovské skály

Böhmisches Paradies

Prachov, 506 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Höhlen in den Prachovské skály haben einen Pseudokarst Ursprung und entstanden in Felsen und Felsentürmen aus Blocksandsteinen.
 
 

Die größte ist der Bratrská modlitebna (Brüder-Gebetsraum). Sie ist 31 Meter lang. Entstanden ist sie durch den Einsturz von Sandsteinblöcken, die sich verkeilten und eine Höhlendecke bildeten. Die Höhle Strážce valů (Wächter der Wallen) liegt am Fuße der Felswand. Es ist eine 3 m tiefe, 6 m breite und fast 1,5 m hohe Höhlennische.  In der Höhle Kladivo (Hammer) kann man durch mehrere Eingänge in den Trümmereinbruch zwischen Felskeilen bis zu einer Tiefe von 9 m absteigen. Die Höhle ist 29 m lang.

Prachovské skály
Prachovské skály
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load