CSENPL
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Suche

Höhle Postojná - Amerika

Böhmisches Paradies

Klokočí, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

In der Felswand der Klokočské skály (Felsen) ist eine große Anzahl größerer und kleinerer Aushöhlungen entstanden. Die bekannteste davon ist die Höhle Postojna, auch als Amerika benannt.
 
 

Ein relativ enger Eingang führt zur Höhle, wo wir die geräumige Halle von 16x18 m erreichen. Weitere Gänge, die sich allmählich verengen, zweigen ab. Die Gesamtlänge der Gänge beträgt 75 Meter.

Zugang: Der Eingang zur Höhle erfolgt auf eigene Gefahr - etwa 5 Meter links über dem markierten Weg von Turnov (Turnau) nach Rotštejn (Rothenstein).

Jeskyně Postojna, Autor: Jan Mertlík
Jeskyně Postojna, Autor: Jan Mertlík
Jeskyně Postojna, Autor: LR
Jeskyně Postojna, Autor: LR
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load