CSENPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Suche

Höhle Braniborská

Mácha Region

Staré Splavy, 471 63

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Westlich von Staré Splavy in einem Wald mit vielen romantischen Schluchten verbirgt sich Braniborská jeskyně. Es handelt sich um einen Sandsteinüberhang, der 44 m lang, 12 m tief und 6 m hoch ist.
 
 

Die Höhle diente in den Kriegszeiten als Unterschlupf für die Bevölkerung aus der Umgebung, was auch die im Felsen eingeritzte Aufschrift bezeugt. Die Aufschrift hat die Form eines mit einer Krone verzierten Herzens, die Kronenzipfel bildet der Buchstabe W (Wallenstein). Im Herzen befindet sich ein deutscher Text mit dem Datum 21. 12. 1741.

Lage: 2,5 km westlich von Staré Splavy, 3 km nordwestlich von Skalka bei Doksy

BRANIBORSKA JESKYNE, STARE SPLAVY
BRANIBORSKA JESKYNE, STARE SPLAVY
Braniborská jeskyně
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load