CSENPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Vranovský hřeben

Böhmisches Paradies

Malá Skála, 468 22

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Ein scharfer Kamm aus Cenoman- Sandstein, der von den riesigen Naturkräften am Ende des Tertiärs hervorgehoben und aufgerichtet wurde.
 
 

Das geomorphologisch bedeutsame Massiv des Vranover Kamms erstreckt sich westlich von Malá Skála. Der Kamm ist einer der schönsten Teile des Böhmischen Paradieses. Auf dem steilen Felsvorsprung über dem Fluss Jizera (Iser) befindet sich der Aussichtspunkt Zahrádka, von dem aus man einen herrlichen Blick auf das Isertal und den gegenüberliegenden Kamm der Suché skály (Dürre Felsen)  aus 55 m Höhe hat. Auf dem steilen Bergrücken befinden sich auch die Überreste der Burg Vranov - Pantheon.

Vranovský hřeben, Autor: Shutterstock
Vranovský hřeben, Autor: Shutterstock
Vranovský hřeben, Autor: Shutterstock
Vranov - Pantheon, Autor: Milan Drahoňovský
Vranovský hřeben - Pantheon, Autor: Bohumil Jakoubě
Vranovský hřeben - vyhlídka Zahrádka, Autor: Milan Drahoňovský
Vranovský hřeben
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load