CSENPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Suche

Pokličky

Mácha Region

Mšeno, 277 35

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Felsenformation Pokličky befindet sich 5 km westlich von Mšeno und ist ein Bestandteil des geschützten Landschaftsgebietes Kokořínský důl.
 
 

Die Deckelentstehung ist an die Erosionsprozesse und die Härte der einzelnen Materialien gebunden, deshalb konnten Deckel entstehen, deren Oberteil aus sand- und eisenhaltigen Ablagerungen und der untere Teil aus sandiglehmigen Ablagerungen zusammengesetzt ist. Den Deckeln ähnliche Formationen findet man auch in der Nähe von Vojtěchov, wo sich die sogenannten Jestřebické pokličky befinden.

Erreichbar: Über den blau markierten Weg von Mšeno, der markierte Weg führt weiter nach Jestřebice und Vidim.

Pokličky, Autor: Jan Pasler
Pokličky, Autor: Jan Pasler
Pokličky, Autor: Jan Pasler
Pokličky, Autor: Jan Pasler
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load