CSENPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Suche

Felsenformation Divadlo

Lausitzer Gebirge

Hamr na Jezeře, 471 28

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Felsenformation Divadlo ist eine Sehenswürdigkeit mit einer Gesamtfläche von ca. 2,5 ha. Es handelt sich um eine einmalige Felsenformationen, die sich in 365 - 385 m ü. M. befinden.
 
 

Die Sandsteinfelsen bilden hier eine Reihe von Formen, die durch selektive Verwitterung und Sandsteinabtragung entstanden sind. Die interessanteste Form bildet das Felsentor und die ungewöhnlichen eisenhaltigen Tränkungen, die als dicke Röhren aus der Sandsteinoberfläche heraustreten. Weiter gibt es hier Felsenaushöhlungen und Gesimse. Auf den Gipfelflächen sind uralte Kieferwälder mit der weißbeerigen Mistel vorzufinden.

Skalní útvar Divadlo, Autor: Eva Hornová
Skalní útvar Divadlo, Autor: Eva Hornová
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load