CSENPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Pohanské kameny

Isergebirge

Višňová, 463 72

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Pohanské kameny befinden sich in Frýdlantská pahorkatina, in der Gemarkung der Gemeinde Višňová.
 
 

Es handelt sich um eine Gruppe gewaltiger Felsblöcken aus Rumburker Granit. Noch am Ende des 19. Jahrhunderts galten Pohanské kameny als von Menschen geschaffen, aber es handelt sich wirklich um eine Schöpfung der Natur. Es ist anzunehmen, dass Pohanské kameny in der Vergangenheit als ein heidnischer religiöser Ort dienten. Im Felsen ist eine Marmorgedenktafel eingesetzt, die sich auf den Besuch von Prof. Virchow bezieht, der hier im Jahr 1895 die sogenannten Felsentöpfe, durch Witterungseinsflüsse entstandenen Vertiefungen, untersuchte.

Pohanské kameny, Autor: Eva Hornová
Pohanské kameny, Autor: Eva Hornová
Pohanské kameny, Autor: Milan Drahoňovský
Pohanské kameny, Autor: Milan Drahoňovský
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load