CSENPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Hradčanské stěny

Mácha Region

Hradčany, 471 24

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Hradčanské stěny befinden sich in der Gegend zwischen Mimoň und Doksy.
 
 

Seit 1933 gehören zum Naturschutzgebiet auch die Oblast Dokeská (Region Doksy) und das Kummer Gebirge. Das Naturschutzgebiet wurde im Jahr 1993 als ein Bestandteil des vorgeschlagenen Naturreservats Dokeské pískovce a mokřady ausgerufen. Auf Steingärten aus Kalksandsteinen wächst die ursprüngliche Vegetation. Hier wachsen etwa 20 geschützte und bedrohte, bis kritisch bedrohte Pflanzenarten. Von Bedeutung sind die geomorphologischen Formationen: Felsentürme, Felsentor, Deckel usw., aber auch die Überreste des mittelalterlichen Erzabbaus. Die Bedeutung dieses Standorts unterstreicht das Vorkommen des Uhus und Kolkraben.

Skalní brána
Skalní brána
Hradčanské stěny
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load