CSENPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Čertova zeď

Mácha Region

Čertova zeď
Český Dub, 463 43

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Unweit von Český Dub treffen wir auf eine außerordentliche geologische Erscheinung - die Reste einer bloßgestellten Basaltader.
 
 

Die Basaltader in der Länge von 20 km zog sich ehemals von Světlá po Ještědem bis zum Bezděz, doch sie wurde größtenteils abgebaut. Im Jahr 1964 wurde Čertova zeď zum Naturdenkmal erklärt.

Lage: 5 km westlich von Český Dub

Erreichbar: Von Český Dub in Richtung Osečná, zur Weggabelung zwischen Smržov und Kotel, von hier zu Fuß auf dem markierten touristischen Weg.

Čertova zeď, Autor: Milan Drahoňovský
Čertova zeď, Autor: Milan Drahoňovský
Čertova zeď, Autor: Milan Drahoňovský
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load