CSENPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Bílé kameny - Sloní skály

Lausitzer Gebirge

Jítrava, 463 53

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die auffällig weißen Felsenformationen sind von der Straße beim Aufstieg zum Jitravské sedlo zwischen Jablonné v Podještědí und Liberec zu sehen.
 
 

In den Felsen gibt es einige kleinere Spalthöhlen und kleine Höhlen. Wegen ihrer Form nennt man sie auch Sloní skály, also Elefantenfelsen, weil sie vom weiten wie eine Elefantenherde aussehen.

Erreichbar: Von der Straße Děčín – Liberec, bei der Gemeinde Jitrava nach links abbiegen, auf dem markierten Weg zur aus der Ferne sichtbaren Felsformation.

Zusammenhängende Aufsätze

Kočičí kámen (5) Míra Chmela

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load