CSENPL
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Betlémské skály

Böhmisches Paradies

Rohliny, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die Betlehem-Felsen gehören zum Naturschutzgebiet der Klokočské skály (Felsen bei Klokočí). Es geht um die Nordspitze der Klokočské skály, die in Richtung zum Fluss Jizera (Iser) fallen.
 
 

Ihr Name leitet sich von der Bethlehem-Mühle ab, die an der Mündung des Flusses stand, der von Podloučky zum Fluss Jizera fließt.

Durch Betlémské skály führt ein rot markierter Pfad von Turnov nach Kozákov, von dem aus Sie eine kleine Abzweigung zum Aussichtspunkt Zdenčina skála machen können. Von der Stelle, an der der Weg entlang der gerundeten Felsrücken (sog. Elefanten-Kämme) führt, hat man eine Aussicht auf Ještěd (Jeschken) und Kopanina.
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load