CSENPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 

Suche

Talsperre U Naděje

Lausitzer Gebirge

Mařenice, 471 56

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Einige Kilometer südlich von der Gemeinde Mařenice versteckt sich im tiefen waldreichen Tal des Baches Hamerský die Talsperre U Naděje
 
 

Sie wurde 1938 errichtet, um ein Sägewerk in der Gemeinde Hamr anzutreiben. Das Wasser wurde durch die 8 km lange unterirdische Rohrleitung zugeleitet. Die Talsperrenfläche beträgt 1,2 ha und das Wasser verfärbt sich im Sommer in einen sehr interessanten blaugrünen Ton. Die Bedingungen zum Baden sind zwar ausgezeichnet, jedoch ist das Wasser gewöhnlich recht kalt. In der Nähe der Talsperre befindet sich die Eishöhle, das einzige Naturdenkmal seiner Art im Böhmen.

Zusammenhängende Aufsätze

Naděje, Autor: Jan Frýba
Naděje, Autor: Jan Frýba
Naděje, Autor: Petr Musil
Naděje, Autor: Petr Germanič
 
 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load