CSENPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Suche

Teich Novozámecký

Mácha Region

Sosnová, 470 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der Teich Novozámecký stellt eines unserer bedeutendsten nationalen Naturschutzgebiete dar. Er befindet sich 2,5 km südlich von Sosnová.
 
 

Da der Teich geeignete Bedingungen zur Nidation der Vögel bietet, wurde er im Jahre 1933 zum Staatsschutzgebiet erklärt und seit 1956 ist er auch im internationalen Atlas der Schutzgebiete eingetragen. Man findet hier mehr als 190 Wasservogelarten, darin auch eine der größten Lachmöwenkolonien.

In der Nähe des Teichs kann man deine Ausstellung über den Teich Novozámecký besuchen.

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2022  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load