CSENPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Mácha See

Mácha Region

Doksy, 472 01

Telefon:+420 487 872 055
E-mail:info@regatamachovojezero.cz
Web:www.regatamachovojezero.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Die größte Wasserfläche Nordböhmens ist Máchovo jezero.
 
 

Máchovo jezero trägt zwar den Namen "See", jedoch es handelt sich de facto um einen großen künstlichen Wasserbehälter. Der größte Teich Böhmens wurde schon im Jahre 1366 von König Karl IV. angelegt. Im Teich befinden sich 2 Inseln - Myší und Kachní, mit denen einige Ortssagen verbunden sind. Die Inseln stellen bedeutende ornithologischen Lokalitäten dar und deshalb ist dort auch der Zutritt verboten.

Die Wasserfläche umgeben 4 große Sandstrände. Das Ort gehört zu den bekanntesten Erholungsorten und Wassersportzentren. Sehr beliebt sind die Ausflugsbootsfahrten, großer Toboggan, Strandvolleyball und Bungee Jumping aus einer Höhe bis 50 m.

Bei Máchovo jezero befinden sich zwei berühmte Erholungszentren Doksy und Staré Splavy

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load