CSENPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Berg Medvědín

Riesengebirge

Špindlerův Mlýn, 543 51

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der bewaldete Hügel mit dem Namen Medvědín liegt auf Český hřbet, in der unmittelbaren Nähe von Špindlerův Mlýn, westlich oberhalb des Zusammenflusses der Flüsse Labe und Bílé Labe.
 
 

Auf dem Südhang entspringen mehrere Bäche. Auf Medvědín befindet sich ein Skigebiet mit Skipisten und Loipen. Von Špindlerův Mlýn führt zum Gipfel ein Sessellift, der einen einfachen Zugang zum Bergkamm des Krkonoše Gebirges und zur Baude Vrbatova bouda ermöglicht. Dieser Sessellift ist ganzjährig in Betrieb und kann auch von Radfahrern benutzt werden.

Lage: nordwestlich von Špindlerův Mlýn

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load