CSENPL
Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Suche

Berg Luž

Lausitzer Gebirge

Horní Světlá, 471 57

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Der markante Kegelberg Luž ist mit seiner Höhe von 793 m die höchste Erhebung des Lužické hory Gebirges. Er liegt auf der Staatsgrenze zu Deutschland.
 
 

Vom Aussichtsplateau gibt es eine fast rundum Aussicht auf Böhmen und Deutschland. Am Weg unter dem Gipfel befindet sich ein kleiner Brunnen.

Der Zugang ist von der Bahnstation Jedlová (8 km), von der Gemeinde Dolní Světlá (4 km) oder Horní Světlá, von der Gemeinde Myslivny (1,5 km) möglich.

Lage: 8 km nördlich von Cvikov, 4 km nordwestlich von Krompach

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2023  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Liberecký kraj Královéhradecký kraj Středočeský kraj
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2023
load