CSENPL
Státní zámek Hrubý RohozecStátní zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec patří mezi dominanty a nejstarší stavební památky Turnovska. Byl založen ve 2. polovině 13. století a v minulosti byl několikrát přestavěn. Sloužil jako rodové sídlo Vartenberků, Krajířů a Desfoursů.

 
BělištěBěliště

Běliště je největší a nejkrásnější stavbou lidové architektury v Železném Brodě. V objektu dnes sídlí Národopisná expozice městského muzea.

Státní zámek SychrovStátní zámek Sychrov

Státní zámek Sychrov je jedním z nejnavštěvovanějších objektů v našem regionu a je často vyhledáván i filmaři k natáčení pohádek. Veřejnosti je otevřen po celý rok.  

Dlaskův statekDlaskův statek

Dlaskův statek je krásnou a typickou ukázkou stavby pojizerského domu. Nachází se v údolí řeky Jizery, v Dolánkách u Turnova.

Suche

Berg Jizera

Isergebirge

Bílý Potok, 463 62

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon

Jizera befindet sich 5 km südöstlich von der Gemeinde Bílý potok und 6 km nordwestlich von der Ortschaft Jizerka entfernt. Zum Gipfelfelsen des Smědavská hornatina, dem zweithöchsten Punkt des tschechischen Teils des Jizerské hory Gebirges, gibt es einen hergerichteten Zugangsweg.
 
 

Auf dem Gipfel befindet sich eine mit einem Geländer gesicherter Aussichtspunkt, von dem aus man eine wunderschöne Rundaussicht auf Ještěd, das tschechische sowie polnische Krkonoše und Jizerské hory Gebirge hat.

Der Zugang ist über die markierten touristischen Wege von Bedřichov, Smědava und Bílý potok pod Smrkem möglich. Mit dem Auto kann man lediglich zum Parkplatz bei der Hütte Smědava gelangen.

 
 
Der Verband Böhmisches Paradies © 1992-2021  |  Antonína Dvořáka 335, 511 01 TURNOV
tel.: +420 481 540 253  |  info@cesky-raj.info  |  Web Mappe
Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load